Bu Kitapla Hayatı Yaşayın

YasasinHayatOsmanMuftuogluSpor ve sağlık konularında gündemi takip etmek ve güncel olmak adına yeni çıkan kitapları takip ederim. Bu konuda beğendiğim ve istifade ettiğim kitapları da size tavsiye etmek istiyorum.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun yazdığı diğer kitapları da okumuş birisi olarak “Yaşasın Hayat”ın ikincisini de zevkle okudum.

“Yaşasın Hayat II”, beslenme, aktif hayat, stres yönetimi ve uyku gibi konuları içeriyor.

Bu kitap size daha kaliteli bir hayat için yol arkadaşlığı yapmayı düşünüyor. Sizi daha iyi beslenmeye, daha hareketli olmaya, daha iyi uyumaya ve hayatı daha az stresli, daha eğlenceli hale getirmeye davet ediyor. Hayata daha çok dokunmanızı, kokusundan, dokusundan, tadından, tuzundan, renginden, sesinden daha çok zevk almanızı öneriyor.

Kısacası bu kitap da sizi “mükemmel bir sağlık” yolculuğuna çıkarmak için hazırlandı ve bunu dört önemli faktörü öğrenip içselleştirerek başarabileceğinizi düşünüyor:

-Doğru, dengeli, yeterli, çeşitli beslenme
-Formda ve zinde aktif bir yaşam
-Huzurlu, keyifli, neşeli, eğlencesi bol, stresi az bir hayat
-Kaliteli, derin ve dinlendirici bir uyku

“Yaşasın Hayat-1” yeni bir hayatın başlangıcı idi, “Yaşasın Hayat-2” ise aynı yolculuğun devamı olacak. Bu kitapta da size ilki gibi “daha iyi, daha keyifli, daha uzun yaşanan/yaşandıkça ve yaşlandıkça dinginleştirip bilgeleştiren/üretken, sevecen, hoşgörülü, iyimser, güvenli/daha az eleştirip daha çok öven/hoşgörüyü, sevgiyi, takdir etmeyi iyi bilen/dostluğa ve sınırsız-karşılıksız yardımseverliğe öncelik veren/beden-ruh-akıl örgütlenmesine dayalı bir yolculuk yaptırmaya çalışacağız. Bu yolculukta da yiyip içtiklerinden keyif alan, hareketli, fit/formda, mışıl mışıl uyuyan ve hayattan zevk alan neşeli, eğlenceli biri var.

Unutmayın…
İyi yaşayan iyi yaşlanır.
Mükemmel bir sağlık her ikisinin de anahtarıdır.

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d blogcu bunu beğendi: