Boyun Ağrısı Neden Olur? 01 (Text Neck)

Boyun ağrısı neden olur? Text Neck nedir sorularının detaylı açıklamalarını ve video anlatımını bu yazıda bulacaksınız!

Gelişen teknoloji, dijital araçların yaygınlaşması ve sosyal medyanın bilinçsizce kullanılması neticesinde e-hastalıklarımız oldu; “Nomofobi, FOMO, Ego Sörfü, Siberhondrik, Facebook Sendromu” vb pek çok terim hayatımıza girdi ancak bunlar arasında bir tanesi konumuzla yakından ilgili; “Text Neck” yani “Mesajlaşma Boynu”.

Günde iki ila altı saat arasında telefon kullanan, tuvalete bile avuçlarına bakarak giden, gece uykusundan telefonunu kontrol etmek için uyanan bir çok kişi başta mesajlaşma boynu (text neck) olmak üzere, bir çok duruş bozukluğunu vücuduna davet etmiş oluyor. Üstelik sorun sadece boynunuzla da sınırlı değil, bir bütün olan vücuda baktığımızda bu süreç kolda ve parmaklarda uyuşma, hissizlik, işitme problemleri, hareketsizlik ve obezite gibi pek çok rahatsızlığa davetiye çıkarıyor.

İnsanlığın her geçen gün telefona daha fazla esir olacağını bildiğim için boyun ve sırt kaslarını güçlendirecek bir egzersiz programı hazırladım. Bunun için bir adet direnç bandı kullandım böylece öne düşmeye namzet başımızı dengeleyecek ve yükün omurgamıza dengeli bir şekilde aktarılmasını sağlayacağız.

EGZERSİZ VİDEOSUNA ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN BU ADRESİ ZİYARET EDİNİZ;
https://www.youtube.com/watch?v=kfnLq4Yry7M

 

Yorumunu paylaşmak ister misin?

YouTube Kanalım
%d blogcu bunu beğendi: