Bir "Spor Eğitmeni"nin Beyin Haritası

Boş zamanlarımı en iyi şekilde değerlendirmek için bir çok eğitime ve atölye (workshop) çalışmasına katılırım. Yakın zamanda iştirak ettiğim “Beyin Haritalama Tekniği” adlı çalışmada edindiğim izlenimleri bu yazıda sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ecnebilerin “Mind Maps” dediği bu metot uzun yıllardır kullanılıyor ve eğitim kurumlarında, kişisel gelişim merkezlerinde eğitim olarak veriliyor. Namı diyar Zihin haritalama ile kendinizi keşfetmeniz, derinlere gömülmüş eski bilgileriniz ile bugün arasında bir bağ kurmanız mümkün yada ders çalışan bir öğrenciyseniz kafanıza girmeyen uzun ve teferruatlı bilgileri kolayca öğrenebilirsiniz.

Ben de bir spor eğitmeni olarak mesleki anlamda beyin haritamı çıkardım ve buradan sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bir spor eğitmeninin beyin haritası

Zihin haritalama ile siz de kendinizi daha iyi tanıyabilir, önceliklerinizi, hedeflerinizi belirleyebilirsiniz. Örneğin ben bu çalışmayı yaparken yakın zamanda aklımda olmayan ama çok iyi bildiğim konuları da yeniden hatırlamış oldum.

ZİHİN HARİTALAMA HAKKINDA

Beyin haritalama tekniği ile yapabileceğiniz sayısız varyasyon mevcut. Aşağıda görmüş olduğunuz Vitaminler konulu harita ile farklı kategorilerde yer alan bir çok bilgiyi hızlıca öğrenmeniz mümkün.

Zihin Haritası Mind Map Beyin Harita

 

 

Leave a Comment

YouTube Kanalım