Site icon Türkiye’nin En Sağlıklı YouTube Kanalı

Ayağınızın Altındaki Sağlıktan Haberiniz Var mı?

Her gün saatlerce üzerine bastığınız ayaklarınıza haksızlık yaptığınızı hiç düşündünüz mü? Peki ağırlığınıza ve temponuza katlanan ayaklarınıza teşekkür etmek aklınıza geldi mi? O halde borcunuz olduğunu unutmadan bunun için uygun ve rahatlatıcı bir metodu sizlerle paylaşayım.

Daha çok uzak doğu ve Çin Tıbbı ile yaygınlaşan ve dünyanın her yerinde kabul gören bu metodun adı “Refleksoloji”. Refleksoloji sağlıklı kalmak için ayaklardaki refleks noktalarını uyarmaya dayanan bir yöntem.Vücudunuzda bulunan bölgelerin ayaklarda belirli bir noktaya karşılık geldiği ve uygulanacak basınçlarla sorunlu bölgeyi rahatlatabileceğiniz hatta tedavi edebileceğiniz komple bir sistemdir.

Mesela baş ağrınız varsa ayak baş parmağınıza uygulayacağınız basınçlarla bunu giderebilirsiniz. Bir kısmı ayağın üzerinde ve bilek çevresinde olmak üzere refleks noktalarının büyük çoğunluğu ayağınızın altında bulunmaktadır.

 

[stextbox id=”saglikli”]Ayaklarımızda, vücudumuzdaki organları temsil eden (her bir ayak için) 60 adet (tüm vücutta 360 adet) akupunktur noktası ve 7000 sinir ucu, 125.000 ter bezi bulunmaktadır.  [/stextbox]

Refleksoloji konusunda bilgili olan bir uzman ayağınızın altına uygulayacağı özel bir seansla vücudun herhangi bir yerindeki rahatsızlığın ayakların altına yansımasını bulabilir.

Nereden başlayacağını bilmeyenler bu konuda bir uzmandan yardım alabilir yada çeşitli kaynak kitaplara müracaat ederek temel masaj tekniklerini uygulayabilirler. Ayrıca bu konuyla ilgili diğer paylaşımlarımızı da ileride takip edebilirsiniz.

Exit mobile version