Site icon Türkiye’nin En Sağlıklı YouTube Kanalı

Ağaç Duruşu

[stextbox id=”saglikli”]Bir ağaç kadar sağlam durmak ve dengeli olmak bu hareketle mümkün. Bu duruş aynı zamanda bacaklarınızı, bileklerinizi ve ayaklarınızı kuvvetlendirmek için idealdir.[/stextbox]

Başlangıçta bacaklar kalça hizasında açık, kollarınız rahat bir şekilde dursun. Gözler açık ve bir noktaya sabit olarak bakın. Ağırlığınızı sağ bacağınıza verin sonra, sol bacağınızı büküp ayak tabanınızı, sağ bacağınıza koyun.

İlk kez yapanlar zorlanabilirler bu yüzden bir duvarın önünde yada bir yerden destek alacak şekilde yapmanız uygun olacaktır. Ayak tabanınızı dizinize koyup, yükü dizinize vermeyin bu uygun değildir.

Sol ayak parmaklarınız yere bakar durumda ayağı yerleştirin sonra avuçlarınızı göğsünüzün önünde birleştirin. Duruş sırasında sağ bacağınızın ne kadar kuvvetli olduğunu ve yere bir ağaç gibi sıkı bastığını hissedin. Sağ bacağınız üzerinde dururken, sol bacağınızı resimde görüldüğü şekilde yana açın

Burundan derin bir nefes alın ve nefesi verirken kollarınızı başınızın üstünde yukarı doğru yavaşça uzatın.
Avuçlar bitişik, yukarı doğru uzayın. Burundan sakin nefesler alıp vermeye devam edin ve gözlerinizi sabitlediğiniz noktadan ayırmayın. İyi bir denge için zamana ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Aynı çalışmayı bu sefer diğer bacak ile yapmayı ihmal etmeyin.

Denge konsantrasyonumuzu arttırır ve ilerleyen yaşlarda bize avantaj sağlar aynı zamanda zihinsel olarak rahatlarsınız.

Bir ağaç kadar sağlam durmak ve dengeli olmak bu hareketle mümkün. Bu duruş aynı zamanda bacaklarınızı, bileklerinizi ve ayaklarınızı kuvvetlendirmek için idealdir.

Exit mobile version