Kas Gelişimine Yardımcı Olan Yiyecekler

YayınlandıOcak 13, 2013

Protein tozlarının ve katkı maddeli yiyeceklerin popülaritesini arttırdığı bugünlerde aklımıza takılan en önemli soru şu oldu; protein yediğimiz gıdalarda yok mu? Kendi beslenme planımı buna göre düzenleyebilir miyim?

İlk olarak proteinin önemini anlamamız gerekiyor. Protein kasların tamirinde, korunmasında ve yapılanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Kas çalışmanız ve neticesinde kaslanmanız ile birlikte metabolizmanız hızlanacak, vücudunuz güçlenecek, önemli hormonlar ve enzimler artacaktır.

Ayrıca protein tüketmek kan şekerinizi de yükseltmeyecek aksine uzun süre sabit kalmasını sağlayacaktır. Vücudunuzun daha fazla yağı enerji şeklinde kullanması için serbest bırakmasına yardımcı olur. Başka bir deyişle protein alımı otomatik olarak daha fazla kalori harcamanıza sebep olur.

Protein ve lif yönünden zengin gıdalar ile beslenmeniz son derece önemlidir. Antrenman programınız ne kadar iyi olursa olsun, eğer doğru yiyecekleri doğru zamanda tüketmiyorsanız, kas geliştirmek hayal olur. İşte sofranızdan eksik etmemeniz gereken kas yapan yiyecekler.

[table id=1 /]

    1. Özcan Katfar Ocak 14, 2013
    2. Mahmut Talha Sağlıklı Ocak 14, 2013
Bu videoyu beğendin mi?
"No Thanks. Please Close This Box!"